Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 40
mandag, 01-10-2018
13:35-15:05 Sundhedsteammøde
14:00-16:00 Læsevejledermøde LP
14:30-16:00 Møde FLL junior på Gentofte Rådhus EMLØ, FA, KG, KK, LP, SE, SF
17:15-19:00 Skolebestyrelsesmøde
tirsdag, 02-10-2018
10:00-10:15 Stor morgensang 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C AD, AF, AH, AIV, AL, ANSO, AO, AR, ASJE, BE, BG, BH, BIB, BM, BS, CAAN, CC, CF, CH, CHDA, CHPL, CM, CR, CZ, DABR, DASØ, DP, DR, DØL, EMLØ, EVKA, FA, FI, FJ, FM, FRHA, FRJE, HEFR, HENRIK, IM, JB, JC, JD, JEPO, JH, JJ, KA, KAPA, KB, KG, KH, KK, KM, KN, KR, LAHO, LEDA, LF, LIHA, LJ, LLI, LN, LOCA, LP, MA, MAEG, MAGR, MAKO, MALA, MAZI, MB, MC, ME, MER, MERM, MH, MI, MIEE, MK, ML, MM, ND, NH, NM, NO, PM, PO, PR, PRAK, PU, PW, RA, RAMA, RK, RS, SAST, SC, SE, SF, SG, SH, SIJE, SJ, SK, SL, SN, SOWE, SP, STMU, STO, SV, SØER, TE, TG, TI, TIBE, TIJE, TM, TN, TOHA, TS, TT, LR, RP, CKK, DME, MEKS, MRC, NDLH, PRAKTIKANT
12:15-13:45 PLC møde BM, CM, KG, LP, MB, RA, TM
14:10-16:00 Fællesmøde
onsdag, 03-10-2018
14:00-16:00 PLC-Netværksmøder LP
torsdag, 04-10-2018
08:00-09:00 Omfotografering i teatersalen - Vestegnens Skolefoto 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C
14:10-16:00 Fælles forberedelse
fredag, 05-10-2018
08:00-14:00 Tur til Kulturskolen i Gentofte 1C SC, STMU
Uge 41
tirsdag, 09-10-2018
- Feedbacksamtaler
11:00-15:00 KreaKodeCamp i DR Koncerthuset 4A, 4B, 4C DR, EMLØ, FA, KG, KK, CAAN, LP, SE, SF
14:10-16:00 Teammøde
16:15-19:15 Aftenmøde for alle - Niels Brahtz Westh, leder af Skolen Sputnik
onsdag, 10-10-2018
08:50-14:00 6. årgang på Planetariet 6A, 6B, 6C DABR, LF, LP, PU, SH
15:00-18:00 Skole - GFO - hjem samtaler 2A CR, LN, RAMA
torsdag, 11-10-2018
08:00-14:00 Teambuilding i Raadvad med 9.c 9C SL, NO
14:10-16:00 Fælles forberedelse
15:00-18:00 Skole - GFO - hjem samtaler 2A CR, LN, RAMA
fredag, 12-10-2018
09:00-14:00 Møde med Læsekonsulenten på Rådhuset LP
10:00-13:45 Motionsdag i Dyrehaven - udskolingen 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C AR, JJ, MH, NM, NO, AH, BS, FM, SP, TN, BM, CM, FI, RA, SL
Uge 43
tirsdag, 23-10-2018
10:00-10:15 lille morgensang 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C CAAN, CR, DR, FA, JC, KB, KG, KK, LF, LIHA, MC, PR, PU, SE, SF, SH, MAEG, ASJE, EMLØ, FI, KH, ML, SJ, DP, LP, TM, AL, CC, DASØ, JEPO, KN, KR, ND, SAST, SC, SOWE, STMU, TI, TOHA, MAGR, CF, EVKA, FRHA, HEFR, LEDA, LOCA, MA, MAZI, NH, SK, SN, TIJE, BE, CHDA, CHPL, CZ, JD, KAPA, LN, MAKO, RAMA, RK, SØER
12:15-13:45 PLC møde BM, CM, KG, LP, MB, RA, TM
14:10-16:00 Afdelingsmøde
16:30-18:30 Forældremøde 8. årgang 8A, 8B, 8C AR, JJ, MH, NM, NO
onsdag, 24-10-2018
08:00-13:00 Ny lærer kursus SL, SJ
08:00-15:30 Projektopgave-labs 9ABC 9A, 9B, 9C BM, CM, SL
torsdag, 25-10-2018
08:00-18:00 DLF Kongresforberedelse NM
14:10-16:00 Fælles forberedelse
16:00-18:00 Skole - GFO - hjem samtaler 0.C 0C ND, SAST
fredag, 26-10-2018
08:00-15:30 DLF Kongresforberedelse NM
Uge 44
mandag, 29-10-2018
14:05-15:10 Teamkoordinatormøde
14:30-16:00 Møde FLL på Gentofte Rådhus KH, LF, LP, PU, SH, TM
tirsdag, 30-10-2018
14:10-16:00 Teammøde
onsdag, 31-10-2018
08:00-15:30 Projektopgave-labs 9ABC 9A, 9B, 9C BM, CM, SL
14:00-16:00 Læsevejledermøde LP