Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 1
torsdag, 04-01-2018
10:00-10:15 Morgensang for alle i aulaen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C AB, AH, AL, ANJE, AO, AR, ASJE, BB, BE, BG, BH, BIB, BM, BR, BS, CAAN, CABI, CASØ, CF, CH, CHDA, CHPL, CM, CR, CZ, DABR, DASØ, DP, DR, DØL, EH, EK, EMLØ, EVKA, FA, FI, FJ, FM, FRJE, HEFR, HELA, HENRIK, HL, IM, JB, JC, JD, JEPO, JF, JJ, KA, KAFR, KB, KG, KH, KIBE, KJ, KK, KM, KR, LAJE, LEDA, LF, LIHA, LJ, LLI, LN, LOCA, LP, MA, MAGR, MAKO, MALA, MAZI, MB, MC, MEPT, MER, MERM, MH, MI, MIEE, MINI, MJ, MK, ML, MM, MO, MR, ND, NH, NM, NO, PM, PO, PR, PRAK, PU, PW, RA, RAMA, RK, RS, SAST, SC, SE, SF, SG, SH, SIJE, SIJP, SJ, SK, SL, SN, SOWE, SP, SUCA, SV, SØER, TE, TG, THE, TI, TIBE, TIJE, TM, TOHA, TOST, TP, ULMØ, VP, WV, IH, TT, LAHO, LILE, AD, JH, PRAKTIKANT
Uge 2
tirsdag, 09-01-2018
12:15-13:45 PLC møde BM, CM, KG, LP, RA, TM, MI, MB
14:10-16:00 Teammøde
onsdag, 10-01-2018
10:00-15:15 KR-møde NM
14:00-16:00 Læremiddelmøde på Rådhuset LP
fredag, 12-01-2018
08:00-13:00 KU - Kloning og kønne planter 8A NM
Uge 3
mandag, 15-01-2018
- Projektuge 9.kl 9A, 9B, 9C
14:00-17:00 Gentofte Akademiet - på Hellerupvej (CIS) LP
tirsdag, 16-01-2018
- Projektuge 9.kl 9A, 9B, 9C
08:00-16:00 AMR kursus KK
08:00-18:00 TR - Internat NM
10:00-10:15 Morgensang for alle i aulaen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C AL, BE, CABI, CHDA, CHPL, CR, CZ, DP, HEFR, JD, KIBE, LN, MAKO, RAMA, RK, SØER, TOHA, CF, EVKA, IM, LEDA, LOCA, MA, MAGR, MAZI, MC, NH, SC, SK, SN, TIJE, LILE, AB, ANJE, DASØ, JEPO, KJ, KR, MIEE, ND, SAST, SIJE, SOWE, TI, TP, LAHO, CAAN, DR, FA, JC, KA, KB, KG, KK, KM, LF, LIHA, PR, PU, SE, SF, SH, IH, ASJE, EMLØ, FI, KH, LP, TM, MB, MI, TE
14:10-16:00 Fællesmøde
onsdag, 17-01-2018
- Projektuge 9.kl 9A, 9B, 9C
08:00-16:00 AMR kursus KK
torsdag, 18-01-2018
- Projektuge 9.kl 9A, 9B, 9C
08:00-09:40 Læselystquiz 6.a i PLC 6A FA
20180-20:15 Skole-hjemsamtaler 6.c januar 2018 6C
fredag, 19-01-2018
- Projektuge 9.kl 9A, 9B, 9C
Uge 4
mandag, 22-01-2018
10:00-11:30 Læselyst-quiz 4.c i PLC 4C KB
12:15-14:00 Læselystquiz 5.a i PLC 5A SH
13:50-15:00 Teamkoordinatormøde
14:00-16:00 Læsevejledermøde på Rådhuset LP
tirsdag, 23-01-2018
08:00-09:40 Læselystquiz 5.b i PLC 5B LP
10:00-11:30 Læselystquiz 4.a i PLC 4A KM
12:15-13:45 PLC møde BM, CM, KG, LP, RA, TM, MI, MB
14:10-16:00 Teammøde
onsdag, 24-01-2018
08:00-09:40 Læselystquiz 6.b i PLC 6B KG
12:15-14:00 Læselystquiz 4.b i PLC 4B KA
torsdag, 25-01-2018
06:00-22:00 De store læser - Aarhus LP
11:40-14:00 Teater, Kulturskolerne 8C, 8B FM, CM
12:30-13:30 Booktalk 5.b 5B
20180-20:15 Skole-hjemsamtaler 6.c januar 2018 6C
fredag, 26-01-2018
08:00-20:00 De store læser - Aarhus LP
Uge 5
mandag, 29-01-2018
10:00-12:00 Besøg på palæet FA, KK
tirsdag, 30-01-2018
10:00-10:15 Morgensang for alle i aulaen 0A, 0B, 0C, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C, 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 5C, 6A, 6B, 6C, 7A, 7B, 7C, 8A, 8B, 8C, 9A, 9B, 9C AB, AH, AL, ANJE, AO, AR, ASJE, BB, BE, BG, BH, BIB, BM, BR, BS, CAAN, CABI, CASØ, CF, CH, CHDA, CHPL, CM, CR, CZ, DABR, DASØ, DP, DR, DØL, EH, EK, EMLØ, EVKA, FA, FI, FJ, FM, FRJE, HEFR, HELA, HENRIK, HL, IM, JB, JC, JD, JEPO, JF, JJ, KA, KAFR, KB, KG, KH, KIBE, KJ, KK, KM, KR, LAJE, LEDA, LF, LIHA, LJ, LLI, LN, LOCA, LP, MA, MAGR, MAKO, MALA, MAZI, MB, MC, MEPT, MER, MERM, MH, MI, MIEE, MINI, MJ, MK, ML, MM, MO, MR, ND, NH, NM, NO, PM, PO, PR, PRAK, PU, PW, RA, RAMA, RK, RS, SAST, SC, SE, SF, SG, SH, SIJE, SIJP, SJ, SK, SL, SN, SOWE, SP, SUCA, SV, SØER, TE, TG, THE, TI, TIBE, TIJE, TM, TOHA, TOST, TP, ULMØ, VP, WV, IH, TT, LAHO, LILE, AD, JH, PRAKTIKANT
14:10-16:00 Afdelingsmøde mellemtrinnet CAAN, CR, DR, FA, JC, KA, KB, KG, KK, KM, LF, LIHA, MC, PR, PU, SE, SF, SH, IH, ASJE, EMLØ, FI, KH, DP, LP, TM
14:10-16:00 Afdelingsmøde
onsdag, 31-01-2018
13:30-17:00 Innovationsdag, forberedelse - Experimentariet LP, TM